top of page
  • תמונת הסופר/תמרכז חינוכי דנה

4.7.22 - מֵידָנָעוֹן Da'news

עודכן: 5 ביולי 2022


שלום לכולם וכולן!

זהו המידנעון האחרון לשנה זו, הגיליון שישלח אותנו אל הקיץ...

הפעם נספר על שבועות ועל שבוע הספר, ועוד קצת על סופשנה..


תהנו מהקריאה, מוזמנים להגיב בתחתית הפוסט או לסמן ❤️ קטן להראות שהייתם כאן.

שיהיה שבוע טוב וקיץ קריר ומרענן! 

שבועות בדנה


במהלך השבוע שקדם לחג השבועות, בהובלת צוות המרכז החינוכי, ילדי דנה למדו על מקורות ומאפייני החג השונים, התנסו בשיעורים ויצירות ברוח החג ובנושאי תנובת הארץ ואף התקשטו ביחד עם הצוותים הרפואיים בזרים פרחוניים וחגיגיים.
"סלינו על כתפינו ראשינו עטורים"

בהתאם למסורת ולרוח החג, כחלק משיעורי חג השבועות, ילדי דנה למדו על ההיבטים החקלאיים של החג וסממניו הבוטניים, ולכבוד כך עיטרנו את ראשינו - אנשי הצוות החינוכי, הילדים, ההורים ואף חברי הצוות הרפואי והסיעודי בזרי גיבסניות.


תנובת ארצנו

בדרכיהם היצירתיות והחגיגיות לימדו אנשי הצוות החינוכי על מיני תנובת ארצנו: דגן, פירות, חלב ואפילו טכנולוגיה! בשעת סיפור עם המורה מוטי וצ'ומפי הבובה, קראו הילדים את הסיפור - 'תרנגולת אדומת כרבולת', ולמדו באמצעותו על מלאכת הכנת הלחם, בהשראתו יצרו המשתתפים דמויות מיניאטוריות מפלסטילינה.

אך מעל כולנה בלטה לה 'שפרה' הפרה שגנבה את ההצגה, ונתנה הצצה והתנסות ל'מהי חליבה?'. 

שבוע הספר בביה"ס

חגיגות שבוע הספר הגיעו גם לבית הספר שלנו, עם פעילויות מגוונות ונרחבות לאורך כל השבוע. הסופרים שהם סמיט ועמר פרלמן, כמו גם חברת הסייבר deep instinct הגיעו לשוחח עם הילדים, חילקו והקריאו להם מספריהם.הסופרת שהם סמיט הגדילה וכתבה על חוויותיה מהפגישה עם הילדים ועם צוות המרכז החינוכי בפייסבוק. אתם יכולים לקרוא את שכתבה ברגישות כאן. הפוסט פורסם גם בפייסבוק של דנה, יכולים להציץ בו כאן.צוות שבוע הספר- מוטי, הדס, עדי, טל פ., ענת ואוראל שהגיעה לעזור בהכנות ליריד שבוע הספר.ביריד שבוע הספר, כל ילד והורה בחרו ספר קריאה. נתרמו ספרים לכל הגילאים- מהגיל הרך, עד לספרות למבוגרים וספרים בשפות זרות.


מוטי העביר פעילות בנושא הספר "לאבד ולמצוא". הילדים במחלקות השונות נהנו מהקראה ייחודית וחווייתית של מוטי, ובפעילות יצירה של מיניאטורה בעקבות הספר. הפעילות הינה בשיתוף פעולה פורה ומתמשך של בית הספר עם ספריית בית אריאלה.
טל, הדס ועדי הכינו פעילות מקסימה- בית קפה "טעימות ספרים", בה הילדים למדו באופן מותאם גיל על עולם הספרים ועל איך מגיע ספר לעולם? מהי כריכה, כותרת, איור וכתיבה, ומה צריך בכדי להוציא ספר לאור? הילדים קיבלו שוקו ועוגיות ממש כמו בבית קפה אמיתי. הפעילות נדדה בין המחלקות השונות לאורך השבוע.


 

פעילות קיץ- חוגים וסרטים

היום החלה פעילות הקיץ שלנו. ניכר שכבר עכשיו ישנה אווירת קיץ עם פעילות מהנה ומשמעותית בעבור הילדים.

במהלך חופשת הקיץ הילדים נהנים מחוגי העשרה בתחומים שונים. בנוסף, ישנה פעילות של קיץ מהסרטים, בה בכל יום מוקרן סרט אחר, ופעילויות היום מתבססות על תכנים של הסרט. למשל, נסיכות ואבירים או הסרט הידוע הקול בראש.

הרבה ילדים השתתפו בחוגים וכן בהקרנת הסרטים במחלקות השונות. שימשיך כך, בהנאה , בבריאות ובאווירה קיצית כיפית וקלילה לכולם!פעילות נסיכות ואבירים במחלקה אורטופדית ובמחלקה האונקולוגית והקרנת הסרט במחלקת ילדים


פעילות במחלקת ילדים ובאשפוז יום בעקבות הסרט הקול בראש. חולק פופקורן לילדים בשקיות מקושטות, ובאשפוז יום אונקולוגי עדי העבירה פעילות בנושא שעון רגשות והילדים הכינו גלידת רגשות.היום במחלקת ילדים, זהו יום אוכלים מהסרטים- בו הילדים הכינו כדורי שוקולד

 

פעילות וועד סופשנה- המירוץ למזון!

היה תענוג לקנח את השנה בפעילות שארגן הוועד שלנו. המירוץ היה כיפי ומרענן, ועזר לנו להתגבש ולהתחבר באווירה אחרת.. וכמובן, האוכל הטעים והמושקע היה מפנק ומשמח.


התרגשנו מאוד מהברכה של הוועד שמסכמת כל כך יפה את השנה ולכן החלטנו לשים אותה גם כאן 💞

כל סיום זו התחלה סיום של תוכניות עבודות, השתלמויות.
אז מה היה לנו השנה? כמעט כולנו חלינו בקורונה ביומולדת שתינו קפה בארומה אכלנו משלוחי מנות בשבוע פורים הופתענו מאד מהגמדים והענקים נסענו ברינג'רים בשטח, עשינו פיקניק להוצאת המתח.
היינו חלק מתזמורת מפוארת עם מנצחת אכפתית ומאוררת.
תודה לכולם על חיוך חיבוק ואהבה. תודה על עשייה והשראה. תודה על משחק ולפעמים על ממתק.
על שיחת עומק במסדרון על מפתחות לשירותים ולארון.
תודה לצוות המוביל שבביטחה לקח אותנו בשביל. תודה לאורית שבצניעות עוזרת, כל בעיה באהבה פותרת.
ולנו כולנו שהפכנו שייכים נגענו וננגענו על ידי כל כך הרבה ילדים. כל סוף הוא המשך התחלה או חופשה, אז קחו נשימה עמוקה לשנה חדשה.
 

פינת איחולים וברכות 🎂💐


יום הולדת שמח לדינה, ניצה, אביב, אשירה, פאתן ורחל היקרות! 🌺

וגם כמעט יומולדת שמח לילדות של הקיץ- טל פ., ענת, ליבי נועה ורחלי! שתהיה לכן יופי של יומולדת! 🌈 ☀️

 

מאחלות לכולנו קיץ נעים, משחרר, מאוורר (או מזגן), גם למנוחה וגם לעבודה עם הילדים שממשיכים להגיע אלינו ושמחים להפגש ללמוד ולהתפתח גם כשחופש 🌻 🌞

תודה לכן ולכם על שנה פורייה, על העשייה, על ההתכווננות ובכלל.

נתראה בשנה הבאה... שלכן ושלכם, צוות ניהול.אם הגעתם עד לכאן, תודה על הקריאה, ובכלל. מוזמנים ומוזמנות לכתוב ולהגיב למטה כל העולה על רוחכם.

שימו לב כי בתחתית העמוד ניתן להירשם עם גוגל (ממש בקטנה..), ואז תוכלו לכתוב. אפשר גם פשוט לסמן ❤️ כדי להראות שהייתם וקראתם (בלי להירשם).

55 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page