top of page
  • תמונת הסופר/תמרכז חינוכי דנה

17.2.2022 - מֵידָנָעוֹן Da'news

שלום לכולם וכולן!

השבוע נציג את נושא המיחזור שהועבר במחלקות השונות, את נושא התקווה שהועבר באשפוז יום ואת התעודות שחולקו במחלקה אונקולוגית.

כיף לראות את העשייה החשובה של כולם.

תהנו מהקריאה, מוזמנים להגיב בתחתית הפוסט או לסמן ❤️ קטן להראות שהייתם כאן.

שתהיה שבת שלום!

 


מיחזור


בשבועיים האחרונים צוות מיחזור- שירה ופאתן, העבירו את התוכנית שבנו. פיתוח התוכנית נשען על למידה התנסותית חווייתית אותה למדנו בהשתלמות. העקרונות של משחקיות, יצירתיות, תוך משוב מקדם למידה יושמו בצורה נפלאה ומעוררת השראה בשעורים.מרכיבים פאזל לגילוי נושא השיעור, ומתחברים לחשיבות של שמירה על העולם!ממחזרים כמו בשכונה ובעיר. יש תכנית לאומית למיחזור, וגם אצלנו אנו מפתחים את המודעות לשמירה על הסביבה.

למידה התנסותית באמצעות משחק פרה עיוורת 🐄 

תכנית שנתית באשפוז יום אונקולוגי- בעקבות נעמי שמר


השנה התחלנו תכנית מיוחדת באשפוז יום בעקבות שיריה של "נעמי שמר". לכל תקופה יש נושא, והפעילות המתקיימת במרחב החינוכי היא סביב הנושא הנבחר. על הקיר במרחב תלויים שיריה של נעמי שמר המתחלפים בהתאם לנושא.

אשירה מספרת על נושא התקווה:

"אחרי החגים עסקנו בתקווה, חלומות ומשאלות לב - נושא הנוגע לכל אחד ואחת. התקיימו שיחות אישיות עם הילדים על חלומותיהם, על משאלת הלב האישית של כל אחד ועל תקוות גדולות לעתיד מזהיר ומיוחד..."

כתיבת המשאלות והכנסתן לצנצנות שקופות - יצרו מראה מיוחד של טיפות גשם שנתלו מהתקרה... משאלות שיתגשמו לטובה ✨✨


הילדים הכינו ציפיות לכריות ודיברו על חלומות, כל ילד אמר מה הוא רוצה להיות כשיהיה גדול והכין מסגרת לתמונה שלו בהתאם לחלום.. היו יצירות רבות ובעיקר שיח עמוק ואמיתי על תקוות ומשאלות לב.


חלומות ממוסגרים..לוכדים את החלומות ושואפים גבוה... 🌈🌥
גם שעורי האמנות התמקדו בנושא התקווה. זהו ציורה של ב', שלראשונה מתנסה בצבעי שמן. מתגלה כשרון מיוחד. התמונה מבטאת תקווה והסתכלות אל עבר האופק, לעתיד.התכנית היתה מרגשת ואנו מלאות הערכה לכל הילדים שפתחו לנו צוהר לעולמם ושיתפו אותנו בתקוות ובחלומות שלהם, ולנו נותר רק לאחל ש"כל שנבקש לו יהי". 

חלוקת תעודות במרכז החינוכי ב'דנה' כסיכום מסע מחצית


כמה נעים להיות מוערכים על דרך משמעותית שעברנו ועל הכוחות שגייסנו לאורכה. במחלקה האונקולוגית לילדים מטופלים ילדים במגוון גילאים שמסע חייהם השתנה במפתיע.

את מקומה של השגרה הפשוטה תפסה משאלת הלב להחלמת הגוף

ואיתה כוחות אדירים לעבור את הטיפולים הנדרשים לכך.

במרכז החינוכי אנחנו מאמינים שנקודת החולי לא צובעת את הילד כולו כחולה, וכמובן שיש בו עוד הרבה נקודות בריאות וטובות ששווה להשקיע בהן ומטבען ישמרו על בריאות הנפש והגוף. מרחבי לב.


ילד שמגיע למחלקה הוא לא רק מטופל אלא נשאר גם תלמיד, והבחירה ללמוד במקביל למסע ההחלמה היא מרגשת ומעידה על בריאות וכוחות.

התלמידים שלנו לומדים מגוון מקצועות בצורה חוויתית, נעימה ומקצועית.


בסיכומה של מחצית, ראינו לנכון לכתוב הערכות על הלמידה בדרך, ועל הכוחות המדהימים שגייסו לשם כך, תוך שימת דגש על הניגון המיוחד שכל אחד מגלה בתוכו לאורכה.

תודה מעומק לב לצוות החינוך במחלקה על עבודה מסורה ומקצועית לאורך המחצית ועל כתיבת ההערכות משמעותית ברגישות. תודה לנועה על הניצוח המדוייק, לאשירה על העיצוב היפיפה ולאביב שהוציאה לפועל.
 

לוגו חדש לבית הספר שלנו!

שמחות ומתרגשות לשתף אתכם בלוגו החדש והמעודכן של בית הספר שלנו. כידוע, מיתוג בית החולים השתנה לאחרונה, ואנחנו מתאימים את עצמנו למיתוג החדש. שמרנו על הייחודיות של העשייה שלנו בתוך בית החולים, ועל הצבעים של דנה. בקרוב נשלח במייל את הלוגו ודף מעוצב בו תוכלו להשתמש לצרכים השונים. 

פינת איחולים וברכות 🎂💐


פינה חדשה במידנעון שלנו 🎆


יומולדת שמח למוטי היקר שחל לפני שבוע! 🍭

בשעה טובה לעידית שעברה דירה, יישוב טוב בבית החדש! 🏡

אורית שלנו, נסיעה טובה, תבלו ותהנו! ✈️


 

אם הגעתם עד לכאן, תודה על הקריאה, ובכלל. מוזמנים ומוזמנות לכתוב ולהגיב למטה כל העולה על רוחכם.

שימו לב כי בתחתית העמוד ניתן להירשם עם גוגל (ממש בקטנה..), ואז תוכלו לכתוב. אפשר גם פשוט לסמן ❤️ כדי להראות שהייתם וקראתם (בלי להירשם).


נתראה בידיעון הבא... שלכן ושלכם, צוות ניהול.99 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

コメント


bottom of page