top of page
  • תמונת הסופר/תמרכז חינוכי דנה

10.3.2022 - יֵדַנָעוֹן Da'news

חג פורים בפתח שמח לכולם! מריחים (וגם טועמים) את החג המתקרב.. כבר בחרתם תחפושת לשבוע הבא?

בשבוע הבא נהיה בחופשה בימים רביעי- שישי. נצלו את ההפסקה לרגיעה או למסיבה, מה שלבכם חפץ בו!השבוע נציג את עבודתן של ניצה, טל הלל ושירה היקרות! מוזמנים לקרוא, להנות ולפרגן..

 


שעורי הצורפות של ניצה


השבוע בחרנו לתת מקום לעבודה הייחודית שעושה ניצה בעיקר במחלקה ההמטו-אונקולוגית.


ניצה מספרת:

"גם בחלומותיי הוורודים ביותר לא תיארתי לעצמי איזה מקום יכול לתפוס מקצוע הצורפות בבית הספר שבבית החולים. ילדים והורים מתעניינים, הצורפות מייצרת תשוקת חיים, חיבור ליופי, לחדוות יצירה ולשמחה.
כשילד אומר לי: "יש! אני מתאשפז ביום ראשון, יהיה לי שעור איתך!" אני מתרגשת וכמעט לא מאמינה...
בעוד הילדים מאמצים את זיכרונם להדחיק את תקופת האשפוז, הם עונדים על לוח ליבם את התיליון שהכינו גם זמן רב אחרי שהשתחררו לביתם. זהו סמל לבריאות ולהתמודדות, ומעבר בחזרה אל האני הבריא שלהם.
כשילד מכין תכשיט מכסף מנסר את הלוח במו ידיו, ומצליח, אני מדמיינת אותו אומר לעצמו: "אם הצלחתי לנסר לוח כסף לפי מה שדמיינתי, אני כנראה יכול לעשות הכל".

ילדה צעירה מקומה 1 שאינה יודעת עדיין לכתוב הכינה לאחותה שרשרת מהודרת וכתבה לה ברכת אהבה מאוירת.הרחק מנערה המאושפזת זמן ממושך נולדה אחיינית בשם כרמל. את התרגשותה ואהבתה תרגמה לתליון כסף יפייפה בתוך קופסא שקישטה במו ידיה.


נערה מקומה 1 הכינה מתנה לרופא המטפל וגם כרטיס ברכה מצוייר בעבודת יד התואם למחזיק המפתחות.


ועוד הוקרת תודה לרופא המטפל קבל דר׳ עמית דותן מילדה שסיימה אשפוז. שרשרת עם אבני חן שבחרה והשחילה עבור זוגתו.


מאיור לתכשיט כסף- נער הכין לאמו תליון לבחירתה מתוך סדרת איורים שלו של דמויות.


 

תיווך תהליכים- תכנית רנטגן


שיעור הרנטגן שפיתחה טל הלל מתקיים באופן קבוע בקומות. הפעילות הלימודית סביב הבדיקה מחולקת ל-3 חלקים: משימות בלשיות- חקירת חדר הרנטגן בדנה, שאלות נכון ולא נכון ומשפטי "הידעת?" על רנטגן.

הנושא מועבר באופן קליל ומשחקי, ודרכו מועבר מידע רב, הן באופן כללי- גילוי הרנטגן והמצאת המכשור הרפואי, וכן מידע מפחית חרדה אודות תהליך הבדיקה והחדר עצמו בדנה.
 

שעורי תלת מימד של שירה


החל מחודש ינואר התחדשנו במדפסת תלת מימד משוכללת המשלבת הדפסה בשני צבעים.

שירה מקיימת שעורי תלת מימד עם הילדים במחלקות. בשעורים אלה, הילד בוחר איזה מודל הוא רוצה ליצור, ומעצב בעזרת תוכנת עיצוב ייעודית את המודל שהוא חזה ודמיין לעצמו.

את המודל המעוצב מעלים לתוכנה של המדפסת, שם מחליטים יחד על צבעים, גודל וזמן הדפסה.לאחרונה התאשפז אצלנו ש', נער בן 14. ביום הולדתו הוא גלש בחוף הים. לפתע התהפך הגלשן, רגלו נפגעה הוא חולץ והגיע אלינו לדנה, ועבר ניתוח חירום.

שירה מספרת:

"ש' יצר שלט שביטא את החוויה הקשה שעבר. הוא שיתף אותי בחוויה הלא פשוטה שעבר. אני כמורה התרגשתי עד צמרמורת כיצד הצליח לתרגם את הטראומה לדגם תלת מימד".


י' יצרה סרגל בהשראת שעורי המתמטיקה שלומדת עם טל. בתמונה, ניתן לראות את הדגם בתוכנה לפני ההדפסה.
דגם של חיידק שיצר ילד בן 9. מדפסת התלת מימד עבדה ברקע בזמן שעור היגיינה וחיידקים. בדרך כלל בשעור זה יוצרים בובת חיידק. הילד גילה התעניינות וביקש לעצב את החיידק במדפסת התלת מימד. כמובן שהסכמנו לכך! 

פינת איחולים וברכות 🎂💐


יומולדת שמח ליעל ב.י ולדיאנה היקרות שלנו שחגגו לפני כשבועיים! 🍭


ולרי יקרה, נסיעה טובה, תהני בחיק משפחתך! ✈️

אם הגעתם עד לכאן, תודה על הקריאה, ובכלל. מוזמנים ומוזמנות לכתוב ולהגיב למטה כל העולה על רוחכם.

שימו לב כי בתחתית העמוד ניתן להרשם עם גוגל (ממש בקטנה..), ואז תוכלו לכתוב. אפשר גם פשוט לסמן ❤️ כדי להראות שהייתם וקראתם (בלי להרשם)


נתראה בידיעון הבא... שלכן ושלכם, צוות ניהול.87 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page