top of page
  • תמונת הסופר/תOfir Dor

יום הרופא/ה

עודכן: 8 ביוני 2021

כבכל שנה, בתאריך 11.1 מציינים בישראל את 'יום הרופא והרופאה'.

אצלנו בבית ספר דנה אותו היום מקבל משמעות גדולה בהרבה! תלמידי ותלמידות בית הספר בחרו לנצל את ההזדמנות ולהפוך את המאורע ליום חג.

כחלק מהמאורע שאלנו את תלמידינו 'מה זה רופא בשבילכם?'

הנה טעימה קטנה (ומרגשת) משלל התשובות שקיבלנו:


"מישהו שמסיר ספק. מישהו שמבין שלצרכים האישיים של המטופל יש חלק גדול בתהליך הריפוי. הרופאים המטפלים שלי : עובדים ללא הפסקה, רוצים תמיד בטובתי, מקצועיים." (מ. שחר).


"הרופא הוא מלאך. והקשר בינו לבין המטפל לא רק קשר מקצועי, אלא קשר אנושי ותומך קודם. אהבה גדולה לכל הרופאים המדהימים והרופאות המדהימות במחלקה האונקולוגית. ותודה מכל הלב על כל מאמץ שהם עושים ועושות." (א. רידאא).


"תודה שאת עוזרת לי עם כל הרופאים לנצח את המחלה שאצלי ברגל. ממש תודה שהוצאתם לי את הסרטן מהרגל! עזרתם לי ממש בשנה הזאת להתקדם, בלימודים, בזומים, במחלה ותודה שאתם עוזרים לי! תודה לרופאה שלי שעוזרת לי, מקשיבה למה שאני צריך וגם כשאני לוקח תרופות שאני לא אוהב הן עוזרות לי." (ש. אלכסנדר).


"הרופא שלי הוא אחד שתמיד יהיה שם בשביל לבדוק מה ואיך. אחד שתמיד יהיה שם לא משנה מה קורה לו באופן אישי גם על חשבון הזמן הפרטי שלו. אני מרגישה על הרופא שלי שהוא ממש בן משפחה שלי. ככה אני מרגישה אליו וככה אני חושבת שהוא מרגיש אלי." (ש. ינה).


"מבחינתי רופא הוא הרבה יותר ממישהו שמכתיב לך איזה טיפולים אתה צריך לקבל ומה לקחת. בשבילי דמות של רופא מסמנת תקווה. ברופאים שאני פגשתי, וברופאים שהצליחו לגעת בי, נוצר קשר מעבר לטיפולים שאני מקבלת. הייתה תחושת ביטחון ואכפתיות מצידם. אתם צוות מדהים." (ש. שירה).


"אני ממש שמחה שהיא שומרת עלי. וגם כשהיא אומרת דברים שאני לא אוהבת לעשות או לקחת אני יודעת שזה חשוב כי היא שומרת עלי ואני שמחה שהיא הרופאה שלי." (ט. ניצן).


"התכונות שנגעו בנו אצל הרופא המטפל שלנו הן רגישות, אכפתיות, הטיפול המסור, תשומת הלב, שהוא מרגיע תמיד שצריך ותמיד נותן תחושה שאפשר לסמוך עליו." (א. נועה).


"תודה רבה לרופאה שלי שמתנהגת אלי נעים ומטפלת בי באהבה! נעים לי שהיא תמיד נחמדה ואני אוהבת אותה." (א. כאוסר).


"הרופאים דואגים לכל הילדים. הרופאה שלי חכמה. קשובה לאיך שאני מרגישה. היא מספרת סיפורים כשאני נכנסת אליה על ילדים שהיו והחלימו וכיף לי לשמוע אותם. הם נותנים לי כח. אנחנו מרגישים בידיים טובות. בזכות הרופאים אנחנו נחלים מהר." (א. אביגיל).


"הרופא שלי נותן תחושה טובה שארגיש בטוחה ובידיים טובות. לא מזלזל במצב. מרגישה שבזכותו אני לא הולכת לאיבוד. הוא מלווה אותי במסלול ההחלמה. מכבד אותי כבוגרת, מסביר לי על התהליך ולא רק להורים שלי. מקצועי עם קריצת שובבות. אנחנו מאוהבות ברופאים והרופאות שלנו פה! אם זה לא היה ככה לא היינו פה.. נותנים ביטחון שידאגו לטוב ביותר עבורנו. ההתחלה כל כך מבוהלת והם זורעים תקווה שהמלה תעבור." (ע. דנה).


"הרופא שלי נורא נחמד. כל הזמן עונה על שאלות. יש לו סבלנות. הולך לקראתי, קשוב לצרכים שלי. אומר את האמת וכנה איתנו. מאמין בי שאני בוגרת ומשתף גם אותי. שמחה שאני עוברת איתו את המסע להחלמה. בטוחה שההורים שלי חושבים כמוני, אני שמה לב איך הם גם מעריצים אותו. מעריכה את זה שהוא כל הזמן זמין לנו." (ה. נטע).

"רופא עוזר לילדים שקצת קשה להם. הוא יכול להמציא תרופות שיעזרו לילדים כמו תרופה נגד הקורונה. הוא רק רוצה לעזור גם אם זה כואב.. תודה שאתה עוזר לי. המטרה של הרופא שלי לנצח את מה שיש לי ברגל. ותודה לו!" (א. יובל).


"טוב, אני כל כך שמחה שיש כזאת הזדמנות להודות לרופאה המדהימה שלי. שמעבר לרופאה היא כבר מזמן הפכה למישהי שנותנת לי כל כך הרבה השראה, בין האנשים היחידים שאני סומכת עליהם בעיניים עצומות, ואם היא לא יודעת אז אני רק אזכיר, אישה שאני אוהבת מאוד. חוץ מזה שהיא רופאה תותחית, תמיד דואגת שאני אקבל את הטיפול שמתאים לי, מתעקשת ומדברת עם כל כך הרבה אנשים ועם קופת החולים רק בשביל שלי יהיה הכי טוב. היא תמיד לצידי, גם בקטע הרפואי וגם בקטע המנטלי. היא עושה כל כך הרבה מעבר למה שהיא צריכה, עונה לנו על שאלות בשבת ובאמצע הלילה, מדברת איתי ותמיד איכשהו מצליחה להרגיע אותי שאני פקעת לחץ, תמיד אני מרגישה איכשהו יותר טוב שאני לידה, והיא תמיד משדרת לי חום, רוגע ואהבה, היא לא עוזבת אותי אף פעם עד שאני בטוב, וכל זה קורה בזמן שיש לה עוד מיליון מטופלים, מיליון דברים לעשות, בקיצור, לא חסרים לה עיסוקים אבל אני יודעת תמיד שיש מי שדואג לי. זה מה שגורם לי לסמוך עליה ולאהוב אותה כל כך. אני לגמרי כבר מעריצה אותה כבן אדם והיא הרבה יותר מרופאה בשבילי. נקשרתי והתחברתי אליה מאוד, היא בן אדם שהייתי רוצה ללמוד ממנו המון ועל הדרך לשאוב לעצמי כמה תכונות ;) קיצר, אין עליה♡!" (א. יעלי).


"רופא בשבילי הוא דמות להערצה. יש לו שליחות. עבודה עם משמעות גדולה. בגלל מה שאני עוברת אני רוצה גם להיות רופאה. הרופאה שלי אנושית ולא רק מקצועית. היא גם בן אדם שמדבר איתי בגובה העיניים. לא נותנת תחושה שהיא מעלי אכפת לה ממני." (ח. נועה)."רופא בשבילי זה אחד שיש לו את כל התשובות (הכי הרופאה המטפלת שלי!) בסבלנות, בחיוך ובכבוד. אפשר לספר לו הכל כי הוא לא שופט. הוא רוצה למנוע דאגות ממני ומהמשפחה. הרופאים לא מוותרים. לא עושים פשרות ולא הנחות. זה יכול לעצבן אבל בדיעבד יורדת ההבנה שנלחמים עלי. שלא מוותרים עלי. הרופאה שלי מכירה אותי בפרטים הכי קטנים.. מה אני אוכלת מה אני שותה.." (ח. גבריאלה).


"רופאה בשבילי הוא מישהי שמטפלת בי ודואגת לי ועושה הכל כדי שאני אחלים. היא שואלת שאלות על החיים שלי. אכפת לה ממני." (פ. עמית).


127 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page